CANLAR43
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Orhan Cekic'in yazı (4)

Orhan Cekic'in yazı (4) Empty Orhan Cekic'in yazı (4)

Mesaj  canlar43 Cuma Ocak 11, 2008 2:32 pm

[color=blue][> Bugünlere nasıl geldiğimizi de isterseniz birlikte hatırlayalım;
>
> l Demirbank'a el konularak (Devlet Denetleme Kurulu'nun raporları "milli banka olarak yaşatılabilirdi" ibaresini içeriyor) 350 milyon dolara HSBC'ye satıldı.
>
> * TMSF elindeki Sitebank'ı Yunan Novabank'a sattı.
>
> * TEB'in yüzde 50'si Fransız BNP'ye satıldı.
>
> * Yapı Kredi, TMSF tarafından Unicredito-Koç ortaklığına satıldı.
>
> * Dışbank, Fortis'e satıldı.
>
> * Garanti Bankası'nın kontrol hissesinin yarısı GE Finance'a satıldı.
>
> * C Bank'ın kontrol hissesinin tamamı İsrail Bank Hapoalim'e satıldı.
>
> * Finansbank, Yunan NBG'ye satıldı
>
> * Tekfenbank, Yunan EFG'ye satıldı.
>
> * Denizbank, Dexia'ya satıldı.
>
> * Şekerbank'ın kontrolü Kazakistan'dan Bank Turan'a geçti.
>
> * Adabank, bir Kuveyt finans kuruluşuna satıldı.
>
> * OYAKBANK, ING Grubu'na satıldı ama "banka hakkında" basında çıkan haberlere de yansıyan sebeplerden dolayı BDDK'dan hâlâ izin çıkmadı.
>
> Sonuç 1: Bankacılıkta yabancı payı yüksek olan birçok ülke var, Türkiye'de de pay yüksek olsa ne olur! Türkiye'yi Arjantin, Şili veya Litvanya olarak görüyorsanız, sorun yok. Türkiye, bölgesinde iddiası olan, bu iddiayı kamu ve özel sektör şirketleriyle desteklenmesi gereken bir ülke. Böyle bir dinamik içinde "reel sektörün de can damarı olan" bankacılığımızın yabancıların eline geçmesi, Türkiye açısından tam bir felaket...
>
> Sonuç 2: Sorun sadece Türkiye'nin "iş dünyasındaki" iddiası değil. Türkiye, içinde bulunduğu zor bölgede "varolmak" zorunda ve bunu yaparken "bankacılık" gibi nefes borularından birini, "başkalarının" eline bırakamaz...
>
> Son söz: BDDK'ya bir kez daha çağrı yapmak istiyorum; bu noktadan sonra 'kontrolün yabancıların eline geçeceği' satışlara izin verilmesi konusunda ülke ve millet olarak düşünme noktasına geldik, geçiyoruz... Sizler "noter" değilsiniz ve "bu milletin geleceğinin önemli bir bölümü" size emanet, bunu asla unutmayın!
>
>
> From: "Ömer Faruk Altuntaş" <>
> Date: Tue Oct 16, 2007 10:39 am
> Subject: Harekát...Yılmaz Özdil
>
>
> BAYRAMIN birinci günü, İzmir'de baklava alıyorum...
>
> Eyvah! Pastaneci tanıdı.
>
> Açtı hemen sohbeti...
>
> - Kerkük'e dalmalıyız!
>
> - Peki.
>
> - Bağdat'a bile girebiliriz!
>
> - Olur.
>
> - Kandil'i gece basalım!
>
> Dayanamadım sonunda...
>
> - İzmirli misin sen?
>
> - Doğma büyüme.
>
> - Hayatın boyunca, Afyon'dan öteye hiç gittin mi?
>
> - Gitmedim abi.
>
> - 5 dakkada Kerkük'e nasıl giriverdin o halde birader? Sar baklavayı da, asabımı bozma sabah sabah!
>
> *
>
> İstisnasız "her ferdi"nin "her konu" da "otorite" olduğu bir toplumda yaşamak, insanı hakikaten endişeye sevk eden bir duygu.
>
> *
>
> Deprem oluyor...
>
> Herkes jeoloji profesörü.
>
> Kuş gribi...
>
> Herkes gıda mühendisi.
>
> Maç yapıyoruz...
>
> Herkes teknik direktör.
>
> Ve, şimdi Irak...
>
> Herkes orgeneral!
>
> *
>
> İzliyorum televizyonları ...
>
> En büyüğünden en kıytırığına kadar hepsinde "harekát masaları" kuruldu.
>
> Kabartmalı haritalar, maket tanklar, kes-katla F16'ları, laser point, kırmızı mavi oklar filan...
>
> Kimisi şok vuruş yapıyor.
>
> Kimisi gizlice sızıyor.
>
> Gırla.
>
> Halbuki... Reklam arasında çaktırmadan sök Irak haritasını, yerine Torosların haritasını koy, bıraktığı yerden anlatmaya devam etmezse, ne olayım!
>
> Çünkü, emekli subay olsa, amenna... Anlatanların çoğunu tanıyorum, askerlik bile yapmayanlar var aralarında. En kıdemlisi, bedelli.
>
> Ama sor...
>
> Nerelere helikopterle komando indirmemiz gerektiğini "nokta atışı" gösteriyor! Tereddütsüz.
>
> *
>
> 23 yıldır gayri nizami harp yapıyoruz, 23 yıldır... Avustralya'dan Almanya'ya onlarca ülkeye yayılan devasa bir organizasyonla karşı karşıyayız... Adamlar 8'er, 10'arlı gruplar halinde dolaşıyor.
>
> Bizim meslektaşlar ise, hálá, bunların biner kişi biner kişi "kale"lerde oturduğunu varsayıyor!
>
> "Kafalarına yıkalım" falan.
>
> *
>
> Ben kendi payıma, henüz, telsizin bile nasıl çalıştığını kavramış değilim... İnanın.
>
> Onun için, İncirlik'ten kalkan tanker uçaklarla, Erhaç'tan kalkan bombardıman uçaklarının havada nasıl buluştuğunu bilmiyorum.
>
> Ama coğrafya okudum hiç olmazsa!
>
> En yakın noktası sınırımıza 90 kilometre uzakta bulunan, 3 bin 377 kilometrekarelik Kandil Dağı'na trekking yaparak gidemeyeceğimizi biliyorum, en azından.
>
> *
>
> Yapmayın kardeşim; lütfen.
>
> Savaş bu... Atari değil.
>
> Yalan yanlış bilgilerle, uyduruk krokilerle, sallama stratejilerle milleti gaza getirmeyin; "reyting" uğruna, beklentiyi yükseltmeyin.
>
> Bırakın, işi bilenler, işini yapsın.
>
> Sessizce.
>
> *
>
> Ha, gülmekten öldürmeye çalışıyorsanız teröristleri. ..
>
> Orasını bilemem.
> From: tayfun pala <>
> Date: Mon Oct 15, 2007 9:16 pm
> Subject: "Ogrenci Konseyi" - Sn. Kaman'a
>
> Sevgili gencler;
> 68 kusagi bir Istanbul Teknik Universitesi mensubu olarak,
> Bu ulkenin savunmasini sadece genclerin degil,
> ****** gencliginin yaninda bir zamanlar ****** genci olmus olanlar da vardir.
> Bu ulkeyi asla, hic kimse ve hatta ''gaflet ve delalet icinde'' olanlar dahi parcalayamayacaklar dir.
>
> Yaninizdayiz,
> Hep Beraberiz
>
> Tayfun Pala
> From: "esinayral" <>
> Date: Mon Oct 15, 2007 9:36 pm
> Subject: REFERANDUM İPTAL EDİLMELİDİR.../ From: D. Ali Ercan /color]
canlar43
canlar43
Admin

https://canlar43.yetkin-forum.com